Van Haber
Özgün ve tarafsız haberin adresi

Suud hanedanının serveti İngiliz kraliyet ailesinden 16 kat fazla

66

ÖZGÜR ÜLKE- İngiltere’de ‘dünyanın en zengin’ kraliyet ailelerinin servetlerine ilişkin araştırma yapıldı.

İngiltere’de “dünyanın en zengin” kraliyet ailelerinin servetlerine ilişkin araştırma yapıldı. Araştırmada, Suudi Arabistan Krallığı’nın servetinin yaklaşık 1 trilyon Sterlin ile İngiliz kraliyet ailesinden 16 kat daha zengin olduğu ortaya çıktı.

İngiltere’de “dünyanın en zengin” kraliyet ailelerinin servetlerine ilişkin araştırma sonucu açıklandı. Araştırmada, İngiliz Kraliyet ailesinin serveti yaklaşık 68 milyar sterlinle dünya genelinde beşinci sırada yer alıyor. Suudi Arabistan’ı yöneten Suud kraliyet ailesinin serveti ise kraliyetleri geride bırakıyor. İngiltere Kraliçesi Elizabeth’in ve ailesinin 68 milyarlık servetinin çoğu miras ve yatırımlardan geliyor. Ancak bu servet, Suudi Arabistan’ı yöneten kraliyet ailesi Suud hanedanının servetiyle kıyaslandığında ortaya çarpıcı sonuç çıktı. Suud Ailesi’nin servetinin yaklaşık 1 trilyon sterlin yani İngiliz kraliyet ailesinin sevetinden 16 katından fazla olduğu tahmin ediliyor.

SERVETLERİ TAM OLARAK ÖLÇÜLEMİYOR

Suud ailesinin en fazla para harcayan kişisi olarak, Veliaht Prens Muhammed Bin Salman gösteriliyor. Prens’in çok pahalı bir sanat merakı olduğu, Leonardo Da Vinci’nin 360 milyon sterlin değerindeki tablosuna sahip olduğu belirtiliyor. Suud ailesinin servetinin değeri tam olarak ölçülemiyor.

maksibet giriş maksibet film hd izle film izle film hd izle şutbet giriş şutbet oslobet giriş oslobet betmoris giriş betmoris elexusbet giriş favorislot elexusbet giriş