Van Haber
Özgün ve tarafsız haberin adresi

HDP’den Kars Belediyesine destek ziyareti

377

ÖZGÜR ÜLKE- Halkların Demokratik Partisi (HDP) heyeti, Kars Belediyesi’ne yönelik son dönemlerde artan saldırı ve karalama kampanyalarına karşı kente destek ziyaretinde bulundu.

Kars’ı ziyaret eden HDP heyeti, partinin il binasında belediye eşbaşkanları Ayhan Bilgen ve Şevin Alaca ile bir araya geldi.

Heyet adına konuşan HDP Halklar ve İnançlar Komisyonundan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları Oruç, “İktidar halkla dayanışmaya tahammül edemedi. Kendileri maske bile dağıtamadı. Belediyeye sahip çıkma zamanı” dedi.

Tülay Hatimoğulları, “Kars Belediyesi bütün Türkiye’ye model olacak bir belediye meclisiyle yönetiliyor. Bu meclis, tamamen Kars halkları için, kentin yeniden inşası için canla başla çalışmaktadır. İşte tam da yandaş medyanın AKP iktidarının ve küçük ortağı MHP’nin tahammül edemediği nokta budur” değerlendirmesinde bulundu.

İktidarın yerel yönetimlerin kendilerinin siyasi uydusu gibi çalışmasını istediğini belirten vekil Hatimoğulları, sözlerine şunları ekledi

“Bugün Kars Belediyesini, Kardeş Aile Kampanyamızı bu şekilde hedefleyerek, daha çok dayanışma ve ortaklaşmaya ihtiyacımız olan bugünlerde yapmaya çalıştıkları şey yerel yönetimleri etkisizleştirmektir. Yerel yönetimlerin halkla dayanışmasına, salgınla mücadele etmesine tahammül edemiyorlar. Bütün toplum Cumhur İttifakının eline baksın istiyorlar.

Bugün AKP’nin ve Cumhur İttifakının virüsle mücadeledeki başarısızlığının simgesi, işte şu taktığımız maskenin dağıtım biçimi oldu. Maskeleri dağıtamaz hale geldiler. Defalarca yöntem değiştirdiler. Merkezi hükümet yerelle koordineli çalışsaydı maskeler her sokağa her eve ulaşmış olurdu.

Türkiye halkları, salgın sürecinde bile halka hizmet ulaşmasını engelleyenlere mahkûm değildir.

Yolsuzluklara bulaşmış Kızılay’ınız sizin olsun, biz tertemiz bir dayanışma içerisindeyiz. Bugün Kızılay’ın aracı olduğu yolsuzluğu Başkentgaz ve çocuk istismarıyla bilinen Ensar Vakfı’na aktarılan paraları biliyoruz, bunu kamuoyu biliyor. Bunu TBMM’de belgeleriyle biz paylaştık.

Kars Belediyesi çetelere çıkar sağlamayı reddettiği için, temiz çalıştığı için saldırılara maruz kaldı.

Bizim çağrımız Kars halklarınadır: Belediyemize zarar vermek isteyen merkezi hükümetin siyasi çıkarlarına karşı, burada belediyemize zarar vermek isteyen yerel çıkar gruplarına karşı belediyemizi ve belediye eşbaşkanlarımızı en güçlü biçimde sahiplenmenin zamanıdır.”

Hatimoğulları ayrıca, Türkiye’deki vicdan sahibi herkesin destek ve dayanışmasının devam edeceğini belirtti

DİĞER HABERLER
maksibet giriş maksibet film hd izle film izle film hd izle şutbet giriş şutbet oslobet giriş oslobet betmoris giriş betmoris elexusbet giriş favorislot elexusbet giriş