Van Haber
Özgün ve tarafsız haberin adresi

HDP’li Önder’den İYİ Parti itirafı: Bize aracı gönderdiler

1.740

ÖZGÜR ÜLKE- HDP’li Sırrı Süreyya Önder, İYİ Parti’nin HDP’ye aracı göndererek fikirlerini sorduğunu belirterek “Fikrimizi merak eden bir siyasal parti şimdi bize koordinat biçemez.” ifadelerini kullandı.

Ruşen Çakır’ın YouTube kanalının konuğu olan HDP’li Sırrı Süreyya Önder, İYİ Parti’nin HDP’ye aracı göndererek fikirlerini sorduğunu belirtti, Önder “Dün bize aracı gönderen, ‘Şurada kimine, nasıl çalışalım, şunu nasıl yapalım’ diye fikrimizi merak eden bir siyasal parti şimdi bize koordinat biçemez. İYİ Parti’yi kastediyorum.’Bizim nazarımızda şuradadır’ diye bir şey diyemez.” dedi.

Önder’in bu sözlerini sosyal medya hesabından paylaşan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e sert sözlerle yüklendi.

Yönter, “Meral Akşener, bırak masa etrafında toplanmayı, şu kurşun gibi itiraflara kulak ver…Maskeniz düştü, bak HDP(PKK) ne diyor? İP-HDP-PKK ilişkisi belgeli şekilde tevsik edilmiştir. Hamasete, hamakata, üç maymuna gerek yok, bir kez daha ve çok İYİ yakalandınız…Kaçamazsınız…” ifadelerini kullandı.

DİĞER HABERLER
maksibet giriş maksibet film hd izle film izle film hd izle şutbet giriş şutbet oslobet giriş oslobet betmoris giriş betmoris elexusbet giriş favorislot elexusbet giriş