Van Haber
Özgün ve tarafsız haberin adresi

Kimseye verilmeyen bilgiler AKP İl Başkanı’nda: Koronavirüs rakamlarını açıkladı!

198

ÖZGÜR ÜLKE- Sağlık Bakanlığı’nın en son bir ay önce açıkladığı kentlerin koronavirüs rakamlarına dair o tarihten beri güncel herhangi bir bilgi bulunmazken AKP İzmir İl Başkanı, kente dair rakamları tüm ayrıntılarıyla açıkladı.

Yaptığı açıklamada her gün 3 bin test yapıldığını belirten Sürekli; günlük test oranına göre vaka sayısının yüzde 1,5’lara düştüğünü ve hastanelere başvurularda büyük oranda azalma görüldüğünü belirtti.

İzmir’deki koronavirüs salgınına ilişkin gelinen noktayı ayrıntılı rakamlarla paylaşan AKP İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; tespit edilen vakaların yarısından çoğunun iyileştiğinin altını çizerek şu bilgileri verdi:

“İzmir’de şu ana kadarki pozitif hasta sayımız 6 bin 238 ve bu vakaların 3 bin 876’sı ne mutlu ki iyileşti. Yani şu anda İzmir’de tedavisi süren hasta sayımız 2 bin 362. Son günlerde yeni vaka sayımız düşmeye başladı. Şu anda İzmir’de günde 3 bin test yapılıyor. 2-3 hafta önce günlük test oranına göre yüzde 16-17 olan vaka artışı, gelinen nokta itibari ile yüzde 1,5. Bu çok önemli bir düşüş. Yoğun bakım hasta sayımız 57; 31 hastamız ise entübe edilmiş durumda. Hastanelerimize başvurular da büyük oranda azaldı.”

detay
AKP’li vekil, “İlimizdeki 268 vakanın 245’i umreden” dedi, sonra sildi!
Haberin devamı
EN SON 3 NİSAN’DA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın illere dair vaka sayılarını içeren son bilgi paylaşımı 3 Nisan gününe ait. Bu tarihten sonra illere göre vaka sayıları ve diğer ayrıntılara ilişkin hiçbir bilgi paylaşımı yapılmadı.

VEKİL DE AÇIKLAMIŞTI

Daha önce de, AKP Isparta Milletvekili Recep Özel, ildeki 268 koronavirüs vakasından 245’inin Umre’den gelen ve misafir ettikleri kişiler olduğunu söylemiş, daha sonra tweetlerini silmişt

DİĞER HABERLER
maksibet giriş maksibet film hd izle film izle film hd izle şutbet giriş şutbet oslobet giriş oslobet betmoris giriş betmoris elexusbet giriş favorislot elexusbet giriş