Van Haber
Özgün ve tarafsız haberin adresi

Ahmet Şık ve Cüneyt Özdemir arasında HDP tartışması

Habertürk TV'de yayınlanan 'Türkiye’nin Nabzı' programında HDP'ye televizyonlarda yer verilmediğini belirten Avukat Salim Şen'in sözleri üzerine programın sunucusu Didem Arslan Yılmaz’ın, "Salim Bey burası bir kamu televizyonu değil. Özel bir sektörüz. Bu bir tercihtir” ifadeleri üzerine başlayan tartışmalar devam ediyor.

1.840

Gazeteci Cüneyt Özdemir’in tartışmalar üzerine 4 HDP’liyi aradıklarını ancak kendilerine bu 4 ismin de “Meşgulüz” yanıtını verdiğini ifade etmesi tartışmayı sosyal medyaya taşırken, HDP’li eski vekil Ahmet Şık’tan da yanıt geldi. Şık, “Ana akım medya artıklarının kahkahasında kendini ele veren şu sinsilik” ifadesini kullandı. Özdemir ise Şık’a “Buradan ekmek çıkmaz ama artık sana” sözleriyle karşılık verdi.

Ne Olmuştu?

‘Türkiye’nin Nabzı’ programında HDP’nin ‘Darbeye Karşı Demokrasi Yürüyüşü’ konuşuldu. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, ve Avukat Salim Şen’in katıldığı programda Şen, yıllardır HDP’ye televizyonlarda yer verilmediğini ve HDP’ye kendini ifade etme fırsatı tanınmadığını söyledi.

Şen, “Ne manidardır yıllardır HDP konuşulur, hiçbir mecrada HDP gelip kendisiniz savunamaz ama legaldir. Meclis’te grup toplantısı yapar. Meclis kürsüsünden daha kutsal bir yer var mıdır?” diye sorduğu sırada sunucu Yılmaz araya girip, “Salim bey burası bir kamu televizyonu değil. Özel bir sektörüz. Bu bir tercihtir” dedi.

Yaptığı açıklamanın ‘savunma değil durum tespiti’ olduğunu söyleyen Arslan, bu sorunun kendilerine de sık sık geldiğini de ifade etti.  Arslan, “Bu tercihin nedenleri öyle veya böyle farklıdır. Ama zaman zaman bu ekranlarda da HDP’liler zamanında olmuştur” ifadesini kullandı.

DİĞER HABERLER
maksibet giriş maksibet film hd izle film izle film hd izle şutbet giriş şutbet oslobet giriş oslobet betmoris giriş betmoris elexusbet giriş favorislot elexusbet giriş