Van Haber
Özgün ve tarafsız haberin adresi

TSK’den Duhok kırsalında bombardıman

410

TSK’nin Irak Kürdistan Bölgesi’nde PKK’ye yönelik hava ve karadan operasyonu sürüyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) ait uçaklar, Duhok’un Şeladize ve Dereluk nahiyesi sınırlarını bombaladı.

Rûdaw muhabiri, TSK’ya ait savaş uçaklarının bugün öğleden önce Dereluk’taki Linke Dağı ile Şeladize’deki Korejar Dağı’nı bombaladığını belirtti.

Savaş uçakları, bombardımanın ardından bölgede bir süre uçmaya devam etti.

İlgili taraflardan her hangi bir açıklama yapılmayan bombardımanın sonuçlarına ilişkin bir bilgi edilinemedi.

Öte yandan, TSK’nin Xamtir Dağı’ndaki operasyonunun devam ettiğini ve bu bölgeye güçlerini yerleştirdiği de gelen iddialar arasında.

Türkiye Milli Savunma Bakanlığı, 15 Haziran günü, PKK’ye yönelik Güney Kürdistan topraklarında “Pençe-Kartal Operasyonu” adı ile operasyon başlatıldığını duyurdu.

TSK’ya ait savaş uçakları Kandil, Şengal, Karaçoğ Dağı, Zap, Avaşin Basyan ve Hakurk’ta PKK’ye ait 81 noktayı bombaladı.

Ardından İran ordusu da TSK ile eş zamanlı olarak Hacı Omeran kasabası kırsalında, Rojhılat-Kürdistan Bölgesi sınırındaki bölgeleri bombalamaya başladı.

17 Haziran günü de Türkiye Milli Savunma Bakanlığı, Kürdistan Bölgesi toprakları içerisindeki Haftanin bölgesinde “Pençe-Kaplan” operasyonunun başladığını, havadan desteklenen komandoların bölgeye gönderildiğini açıkladı.

Çatışmalar nedeniyle şu ana kadar bölgede 25 köy boşaltıldı

DİĞER HABERLER
maksibet giriş maksibet film hd izle film izle film hd izle şutbet giriş şutbet oslobet giriş oslobet betmoris giriş betmoris elexusbet giriş favorislot elexusbet giriş