Van Haber
Özgün ve tarafsız haberin adresi

Ali Babacan’dan ‘Demirtaş’ çıkışı: Tesadüf olamaz!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Selahattin Demirtaş’ın tutukluluğuyla ilgili: "Sayın Demirtaş, tutuklu yargılandığı dosyadan beraat ederken, aynı akşam bambaşka bir dosyadan yeniden tutuklanması tesadüf olamaz." ifadelerini kullandı.

2.886

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, dün parti genel merkezinin dijital açılışını yaptıktan sonra yaptığı açıklamalarla siyasi mücadelesinin rotasına ve kullanacağı argümanlara ilişkin ipuçları verdi.

İşte Babacan’ın açıklamalarından satır başları:

“Erken Seçim Olacağını Düşünmüyorum”

Mecbur kalınmadıkça erken seçim olabileceğini düşünmüyorum” diyen Ali Babacan şöyle devam etti: “Bunun olabilmesi için iki şeyin söz konusu olması gerekiyor. İktidar ortağının desteğini yani Bahçeli’nin desteğini çekmesi. Bunun olup olmayacağını öngörmek zor. Ülkedeki şartlarının yönetilemez olması. Sosyal siyasal ve ekonomik şartların zorlaması yani iktidarın meşruiyetini kaybetmesi.

“Ülkenin Gençleriyle Savaşamazsınız”

Sosyal medyanın kısıtlanması konusunda iktidarın düzenlemeye gidebileceğinin hatırlatılması üzerine de Babacan “Teknolojiyle savaşılmaz. Teknoloji susturmak beyhude çabalar. Ülkenin gençleriyle savaşamazsınız” dedi.

“Ekonomi Kovid-19’dan Önce De Kötüydü”

Türkiye ekonomisinin Koronavirüs salgınından önce de kötü olduğunu ifade eden Babacan, rakamların ortada olduğunu, Türkiye’de 2019’dan beri çalışan insan sayısının azaldığını söyledi. Babacan Cumhurbaşkanlığı sisteminin sistemsizlik olduğunu belirterek “Son iki yılda 3 milyon 600 bin insan işini kaybetti” diye konuştu.

“Enflasyon Rakamları Tartışmalı”

Enflasyon rakamlarının tartışmalı olduğunu ifade eden Babacan “İnsanlara yüzde 12 enflasyonu anlatamazsınız. Bu kadar krizden bahsedeceğiz. Sanayi üretim kapasitesi düşecek ama işsizlik azaldı diyeceksiniz. Böyle bir şey olabilir mi?” dedi.

“Demirtaş Süreci Tam Bir Garabet”

HDP’li belediyelere kayyım atanmasını eleştiren Babacan, Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’la ilgili yargı sürecinin de tam bir garabet olduğunu kaydetti.

“Libya Anlaşması Doğru”

Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki haklarını kaybetmemesi açısından Libya ile yapılan anlaşmanın (Münhasır Ekonomik Bölge Anlaşması) doğru olduğunu belirten Babacan, “Eğer burada başarılı olacaksanız bu diplomasiden geçiyor. Türkiye’nin en büyük sorunu yalnızlığı. Yalnız olduğunuzda haklı olsanız bile haksız olabiliyorsunuz. Bir an önce ateşkes ve iç barışın huzurun sağlanması öncelik olmalı” dedi.

DİĞER HABERLER
maksibet giriş maksibet film hd izle film izle film hd izle şutbet giriş şutbet oslobet giriş oslobet betmoris giriş betmoris elexusbet giriş favorislot elexusbet giriş