Van Haber
Özgün ve tarafsız haberin adresi

Dersim’de dağ keçilerinin avlanabilmesi için açılan ihale iptal edildi

Dersim’de dağ keçilerinin avlanabilmesi için açılan ihale iptal edildi

361

Tarım ve Orman Bakanlığı 15. Bölge Müdürlüğü’nün, Dersim’de kutsal sayılan ve “Hızır’ın davarı” olarak kabul edilen dağkeçilerini avlatmak için açılan ihale iptal oldu.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Dersim’de dağ keçilerinin avlanabilmesi için açılan  ihalenin iptal edildiğini açıkladı. Yapılan açıklamada sosyal, inanç ve kaçak avcılık açısından yerinde yapılacak inceleme sonucu hazırlanacak rapora göre hareket edileceği duyuruldu.

Tarım ve Orman Bakanlığı 15. Bölge Müdürlüğü’nün, Dersim’de kutsiyet atfedilen dağ keçilerinin avlanabilmesi için açtığı ihale kamuoyundaki tepkilerin ardından iptal edildi.

Dersim’in Aliboğazı ve Salördek bölgesinde 5, Darıkent ve Gökçek bölgesinde 5, Büyükyurt ve Çıralı bölgesinde 5 ve Derindere ile Kocatepe bölgesinde 2 olmak üzere toplamda 17 dağ keçisinin katledilmesinin planlandığı ihalenin 13 Temmuz günü yapılacaktı. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ihalenin iptaline ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

DİĞER HABERLER
maksibet giriş maksibet film hd izle film izle film hd izle şutbet giriş şutbet oslobet giriş oslobet betmoris giriş betmoris elexusbet giriş favorislot elexusbet giriş