Van Haber
Özgün ve tarafsız haberin adresi

Antep’te 9 HDP’li tutuklandı

Antep’te 14 Temmuz’da gözaltına alınan 29 isimden aralarında HDP İl Eş Başkanı Musa Aydın’ın da bulunduğu 9'u tutuklandı.

224

Antep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında kentte 14 Temmuz günü Halkların Demokratik Partisi (HDP), Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ve Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) eski ve yeni yöneticileri, üyelerine yönelik yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan 29 isimden aralarında HDP İl Eşbaşkanı Musa Aydın’ın da bulunduğu 14 kişinin emniyetteki sorguları dün tamamlandı.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre; sorgu işlemleri tamamlanan HDP İl Eşbaşkanı Aydın ile birlikte partinin Şehitkamil İlçe Eş Başkanı İbrahim Dağ, İslahiye İlçe Eş Başkanı Yusuf İyem, il yöneticileri Hasan Saran ve Abdullah Acar, eski il Eş Başkanı Atiye Okay,  eski il yöneticisi Yeliz Yılmaz ile  DBP eski İl Eş Başkanı Habibe Tişkaya, il yöneticisi Sevinç Selçuk, Hurşit Besle, Abdulmutalip Kılıç ve Ömer Sungur, Enver Özmen ve avukat Adnan Erol adliyeye sevk edildi.

İfadelerin tamamlanmasının ardından tutuklama talebi ile Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen HDP İl Eş Başkanı Musa Aydın, Adnan Erol, Hurşit Besle, Abdullah Acar, Enver Özman, Sevinç Selçuk, Ömer Sungur, İbrahim Dağ ve Hasan Saran tutuklandı.

Diğer 5 kişi ise ev hapsi ve adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.
DİĞER HABERLER
maksibet giriş maksibet film hd izle film izle film hd izle şutbet giriş şutbet oslobet giriş oslobet betmoris giriş betmoris elexusbet giriş favorislot elexusbet giriş