Van Haber
Özgün ve tarafsız haberin adresi

Şırnak’tan sonra Batman: Bir uzman çavuşun 17 yaşındaki çocuğu istismar ettiği iddia edildi

Şırnak’ta 13 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan uzman çavuş A.A.’ya tepkiler sürerken Batman’ın Beşiri ilçesinde 17 yaşındaki İ.P. adlı kız çocuğu, şüpheli bir şekilde yaşamına son vermek istedi. İ.P.’nin M.O adlı uzman çavuşun cinsel saldırısına uğradığı iddia edildi.

848

Çobanlık yapan bir ailenin 17 yaşındaki kızı İ.P. ateşli silah ile şüpheli bir şekilde yaşamına son vermek istedi.

Olayı öğrenen aile, İ.P.’yi Beşiri Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Yapılan ilk müdahalelerin ardından Batman’da özel bir hastaneye sevk edilerek ameliyata alınan İ.P., daha sonra yoğun bakıma kaldırıldı. İ.P.’nin hayati tehlikesi devam ediyor.

İddiaya göre İ.P., M.O adlı bir uzman çavuş tarafından cinsel saldırıya uğradı. İ.P’nin uzun süre M.O tarafından alıkonduğu da iddialar arasında.

Sosyal medyada birçok kişi #susmabatman etiketi ile olaya tepki gösterdi.

HDP Batman il örgütü resmi hesabından yapılan açıklamada “Beşiri ilçesinde şüpheli şekilde yaralanan 18 yaşındaki kadının uzman çavuş M.O. tarafından tecavüze uğradığı ortaya çıktı. Öte yandan M.O’nun kadını 20 gün boyunca alıkoyduğu da öğrenildi. Taciz ve tecavüz insanlık suçudur ! Lanetliyoruz ! #susmabatman #susmasırnak” denildi.

Nerina Azad
DİĞER HABERLER
maksibet giriş maksibet film hd izle film izle film hd izle şutbet giriş şutbet oslobet giriş oslobet betmoris giriş betmoris elexusbet giriş favorislot elexusbet giriş