Van Haber
Özgün ve tarafsız haberin adresi

Video konferansla ders anlatan profesör canlı yayında Covid-19’dan öldü

Arjantin'de bir profesör canlı yayın sırasında öğrencilerin gözünün önünde nefes nefese kaldıktan sonra yaşamını yitirdi. Akademisyenin, Covid-19 salgınına yakalandığı ortaya çıktı.

411

Türkiye’nin de aralarında bulunduğu birçok ülkede okulların açılması ve yüz yüze eğitimin nasıl olması gerektiği konuları tartışılırken, Arjantin’den bir ölüm haberi geldi.

Başkent Buenos Aires’teki Universidad Argentina de la Empresa’da siyaset ve uluslararası ilişkiler dersi veren 46 yaşındaki Profesör Paola de Simone, Zoom uygulaması aracılığıyla sanal ders verdiği sırada fenalaştı. Öğrencilerinin kameralarının önünde nefes nefese kalan Prof. Dr. Simone öksürük krizine girdikten sonra yaşamını yitirdi.

AMBULANS ÇAĞRISI YANITSIZ KALDI

Öğrencileri de canlı yayın sırasında büyük panik yaşarken Arjantin basını da bu görüntülerin sosyal medyada paylaşıldığını yazdı. Arjantin’in önde gelen gazetelerinden Diari Mes, “Çarşamba günü gerçekleşen dersten önce profesör öğrencilerine iyi hissetmediğini ve nefes almakta zorluk yaşadığını söyledi” ifadesini kullandı.

Ders sırasında fenalaşan profesöre sanal olarak yardım etmeye çalışan öğrencilerinin, “Adresinizi söyleyin size ambulans gönderelim” çağrısı karşısında, “Yapamıyorum” diyen De Simone’nın daha sonra yere yığıldığı belirtildi.

La Noticia gazetesi de, ölmeden önce eğitimcinin sağlık durumunun iyi olmadığını yazarken, “Coronavirus semptomları gösteriyordu. Bir ayı aşkın bir süredir bunlarla yaşıyordu” yorumunu yaptı.

“SUNUMLARI DEĞİŞTİREMİYORDU”

De Simone’nin öğrencilerinden Ana Breccia, “Ben, sınıf arkadaşlarım, o dersteydik. Zatürre olduğunu söyledi ve kötü hissettiğini dile getirdi. Daha sonra ders sunumlarını değiştirememeye ve konuşamamaya başladı. Dengesini de yitirdi” ifadesini kullandı.

DOKTOR EŞİ PANDEMİ NEDENİYLE UZUN SAATLER ÇALIŞIYORMUŞ

Paola de Simone’nin bir süredir Covid-19 semptomları gösterdiği ve doktor olan eşinin de pandemi dolayısıyla çok uzun saatler çalıştığı ortaya çıktı.

Son dönemde sık sık öksürük nöbeti geçiren De Simone’nin bir doktorla evli olduğunu yazan Clarin gazetesi, genç profesörün eşinin pandemi dolayısıyla çok yoğun çalıştığından yakındığını yazdı. Gazete, ismi açıklanmayan doktorun, eşinin cansız bedenini eve gelince bulduğunu da aktardı. (Sözcü)

DİĞER HABERLER
maksibet giriş maksibet film hd izle film izle film hd izle şutbet giriş şutbet oslobet giriş oslobet betmoris giriş betmoris elexusbet giriş favorislot elexusbet giriş