Van Haber
Özgün ve tarafsız haberin adresi

Mazlum Abdi: Ateşkes taraflarını Türkiye’yi durdurmaya çağırıyoruz

Suriye Demokratik Güçleri(DSG) Genel Komutanı Mazlum Abdi, İstanbul ve Soçi’de imzalanan ateşkes anlaşması taraflarına çağrı yaparak Türkiye’nin saldırıları ve ihlallerinin durdurulmasını istedi.

539

DSG Genel Komutanı Mazlum Abdi, 17 ve 22 Ekim anlaşmalarına rağmen Türkiye’nin devam eden saldırılarına dikkat çekerek, “İstanbul ve Soçi anlaşmalarının garantörlerini görevlerini yerine getirmeye ve Türk saldırılarını durdurmaya çağırıyoruz” dedi.

DSG Komutanı, Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şunları belirtti:

“Bu haftanın başlarında Türkiye, 17 ve 22 Ekim ateşkes anlaşmalarını alenen ihlal etti ve Eyn İsa’da bir sürücünün ölümüne ve bir yolcunun da yaralanmasına neden oldu. Türk saldırısı rutin görevleri yerine getiren savunma komitesinden bir yetkiliyi hedef aldı.

İstanbul ve Soçi anlaşmalarının garantörlerini görevlerini yerine getirmeye ve Türk ihlallerini durduracak bir mekanizma bulmaya, bölge sakinlerini ve idari çalışanları kasıtlı ve sürekli süren bu saldırılardan korumaya çağırıyoruz.”

DİĞER HABERLER
maksibet giriş maksibet film hd izle film izle film hd izle şutbet giriş şutbet oslobet giriş oslobet betmoris giriş betmoris elexusbet giriş favorislot elexusbet giriş