Van Haber
Özgün ve tarafsız haberin adresi

Bu kez Van: ‘Astsubaydan 17 yaşındaki çocuğa tecavüz, yakalama kararı çıkarıldı’

Batman'da İpek Er'e tecavüz edip ölümün enden olan uzman çavuş Musa Orhan'ın tahliyesinin yankısı sürerken, bir tecavüz iddiası da Van'dan geldi.

1.862

Van’da 17 yaşındaki N.A’ya cinsel saldırıda bulunan biri astsubay iki kişi hakkında suç duyurusunda bulunulması üzerine yakalama kararı çıkarıldı.

ANF’de yer alan habere göre Van’da abisinin şiddetine uğrayan 17 yaşındaki N.A, cep telefonunu satarak bir devlet yurdunda kalmaya başladı.

N.A., Vanlı A.A. ve astsubay olduğu öğrenilen T.A. ile tanıştı.

İki kişinin cinsel saldırısına maruz kalan N.A’nın yaşadıklarını annesine anlatmasının ardından Van Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

N.A açılan soruşturma üzerine Van Cumhuriyet Savcılığına verdiği ifadesinde A.P ve T.A isimli astsubay ile tanıştığını ve A.P’nin kendisini sevdiğini düşündüğünü belirtti. A.P’nin kendisini Van Gölü sahiline götürüp tecavüz ettiğini anlatan N.A, T.A isimli astsubayın de evinde kendisine alkol içirdikten sonra cinsel saldırıda bulunduğunu kaydetti.

N.A. ifadesinde şunları söyledi:

“Van ili İlk Adım Çocuk Yurdunda kalıyorum. Babam cezaevinde. Yurda giriş yapmadan evvel madde bağımlısı olan ağabeyim ile aynı ikamette olduğumuz sırada sürekli tartışırdık. Kendisi madde bağımlısı olması sebebiyle çok fazla sinirlidir. Kendisi beni sürekli darp etmektedir ve boğazıma tarihini net olarak hatırlamamakla beraber bıçak dayamıştır. Yaralama eylemine ilişkin bıçak izi hala mevcuttur. Ağabeyim ile olan anlaşmazlıklarımız nedeniyle annem yurda gitmem konusunda ısrar etti. Bu sebeple evden ayrıldım. Cep telefonumu satarak kendime yer kiraladım. A.P isimli şahsın beni sevdiğini düşünmüştüm. Bu sırada ben başımı omzuna yasladım. Kendisi beni teselli etmeye çalışıyordu. Bu sırada bana sarıldı ve pantolonunu dizlerine kadar indirdi. Kaçmaya çalışmama rağmen kaçamadım. Bağırışlarım bir işe yaramadı.”

N.A. ifadesinde Türk Astsubay T.A. hakkında ise şunları söyledi:

“Astsubay olarak görev yapmakta olan T.A. isimli şahısla görüşmeye başladım. Kendisiyle buluştuk ve bana içki içirdi. İçkinin etkisiyle bana sarıldı ve kendisinin cinsel istismarına maruz kaldım.”

N.A’nın ifadeleri üzerine Cumhuriyet Savcılığı, A.P isimli şahıs hakkında yakalama kararı çıkarırken, T.A isimli astsubay için de soruşturma başlatılarak kamera kayıtlarının incelenmesine karar verildi.

DİĞER HABERLER
maksibet giriş maksibet film hd izle film izle film hd izle şutbet giriş şutbet oslobet giriş oslobet betmoris giriş betmoris elexusbet giriş favorislot elexusbet giriş