Van Haber
Özgün ve tarafsız haberin adresi

Mazlum Abdi, Uluslararası Koalisyon toplantısına mesaj gönderdi

DSG Komutanı Mazlum Abdi, Uluslararası Koalisyon toplantısına gönderdiği mesajda, Rojava’da on binlerce IŞİD mensubu ve ailesinin ülkelerine dönmesi yönünde karar alınması gerektiğini söyledi.

103

Demokratik Suriye Güçleri (DSG) Genel Komutanı Mazlum Abdi (Mazlum Kobani),, İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlenen IŞİD ile mücadele konulu Uluslararası Koalisyon toplantısına mesaj gönderdi.

Twitter hesabından açıklama yapan Mazlum Kobani, Uluslararası Koalisyon Güçlerine, Rojava’da on binlerce IŞİD mensubu ve ailesinin ülkelerine dönüş kararı alınması için çağrıda bulundu.

Kobani Twitter hesabından paylaştığı mesajı şu şekilde:

“Uluslararası Koalisyon üyeleri, IŞİD’in yenilgisini ve kalıcı başarıyı sağlamak için yarın bir araya gelecek. Kuzey ve Doğu Suriye Bölgesi’nde (Rojava’da) on binlerce kadın, çocuk ve IŞİD çetesinin halen kamplarda olduğunu unutmamalıyız.

Koalisyon Güçleri, şiddet yanlısı güçlere karşı mücadelesini yürütmeli. IŞİD çeteleri ve ailelerini ülkelerine göndermelidir. Ayrıca, radikalleşmenin temel nedenlerinin ele alınabilmesi için özgürleştirilen bölgelerde istikrarın ve ekonomik kalkınmanın kurulmasını destekleyin.”

DİĞER HABERLER
maksibet giriş maksibet film hd izle film izle film hd izle şutbet giriş şutbet oslobet giriş oslobet betmoris giriş betmoris elexusbet giriş favorislot elexusbet giriş