Van Haber
Özgün ve tarafsız haberin adresi

Sellerde can kaybı 17’ye yükseldi

Orta Karadeniz bölgesinde şiddetli sağanak yağış sonrası meydana gelen sellerde yaşamını yitirenlerin sayısı 17'ye yükseldi.

75

Orta Karadeniz bölgesinde etkili olan sağanak yağışlar sonucu yaşanan sellerde hayatını kaybedenlerin sayısı 17’ye yükseldi. Kastamonu’da 15, Sinop’ta 2 kişi yaşamını yitirirken, Bartın’da ise sel sularına kapılan 1 kişiyi arama çalışmaları devam ediyor.

ULAŞIM SAĞLANAMIYOR

Selden etkilenen birçok bölgeye elektrik verilemezken, sel bölgelerine ulaşım da güçlükle sağlanıyor. Bartın’ın Ulus ilçesinde sel afeti sonrası 323 afetzedenin güvenli bölgelere tahliye edildiği, Kastamonu’da da toplam 682 kişinin tahliye edildiği belirtildi.

YAĞIŞLAR DEVAM EDECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün açıklamasına göre kentlerde yarın sabahtan itibaren kuvvetli yağışların olması bekleniyor. Bu kentlerin yanı sıra Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’in kıyı ilçeleri için de kuvvetli yağış uyarısı yapan meteoroloji sellere karşı tedbirli olma çağrısı yaptı.

DİĞER HABERLER
maksibet giriş maksibet film hd izle film izle film hd izle şutbet giriş şutbet oslobet giriş oslobet betmoris giriş betmoris elexusbet giriş favorislot elexusbet giriş