Van Haber
Özgün ve tarafsız haberin adresi

İzmir’de şiddet uygulayan bir polis görevden uzaklaştırıldı

Volkan ile Filiz Karaaslan'a şiddet uygulayan bir polis görevden uzaklaştırıldı.

43
İzmir’in Buca ilçesine bağlı Mustafa Kemal Mahallesi’nde arabasını evinin önüne park etmek isteyen Volkan ile annesi Filiz Karaaslan’a bir grup polis şiddet uyguladı. Polislerin anne ve oğlu yere yatırarak, tekme tokat şiddet uyguladığı görüntüler sanal medya hesaplarında paylaşıldı. Tepkiler üzerine İzmir Valiliği konuya ilişki açıklama yaparak, Karaaslan’ın yerde olduğu sırada tekme atan bir polis memurunun görevden uzaklaştırıldığını duyurdu.
Valilikten yapılan açıklama şöyle: “24.11.2021 günü saat 15.30 sıralarında ilimiz Buca ilçesi Şerife Bacı Meslek Lisesi çevresinde öğrencilerimizin güvenliği için denetim ve kontrol yapan polis ekiplerimizin uygulamaları esnasında bir kısım vatandaşımızın polise mukavemet ettiği; bir polisimizi darp ettiği, polisimizin bu vatandaşlara müdahalesi sırasında ise orantısız güç kullanıldığı anlaşılmıştır. Bunun üzerine olaya müdahale eden, orantısız güç kullanan personelimiz hakkında adli ve idari soruşturma başlatılmış, vatandaşımıza tekme savuran bir polis memurumuz da soruşturma çerçevesinde görevden uzaklaştırılmıştır.”
DİĞER HABERLER
maksibet giriş maksibet film hd izle film izle film hd izle şutbet giriş şutbet oslobet giriş oslobet betmoris giriş betmoris elexusbet giriş favorislot elexusbet giriş