Van Haber
Özgün ve tarafsız haberin adresi

Türkiye’nin konuştuğu 2 katil zanlısı Diyarbakır cezaevine gönderildi

Üç yaşındaki Müslüme'nin katil zanlısı Hasan Yağal ile mimar Başak Cengiz'in katil zanlısı Can Göktuğ Boz, Diyarbakır Cezaevine sevk edildi.

1.649

Mersin’in Gülnar ilçesinde 10 Kasım’da çadır kurdukları sırada kızları Müslüme’nin kaybolduğunu belirten Yağal ailesi durumu ilgililere bildirmişti.  Ekipler tarafından kırsal alanda yapılan ve 10 gün süren aramaların ardından çocuğun cesedi bulunmuştu.

Çocuğun aile bireyleri ve bazı akrabaları ifadelerini almak üzere gözaltına alınmıştı. Yapılan DNA testinde dedesi Hasan Yağal’ın küçük Müslüme’nin biyolojik babası olduğu ortaya çıkmıştı.

Gözaltına alınan 8 aile yakınının sorgusunun ardından Hasan Yağal tutuklanmıştı. İHA’nın haberine göre Hasan Yağal tutuklandıktan sonra Diyarbakır Cezaevi Kampüsü Yüksek Güvenlikli Cezaevine götürüldü.

İstanbul Ataşehir’de bir inşaat firmasında mimar olarak çalışan Başak Cengiz de yolda yürürken samuray kılıcı taşıyan Can Göktuğ Boz tarafından öldürülmüştü.

Evinde çok sayıda kılıç bulunduğu ortaya çıkan Can Göktuğ Boz, cinayetin ardından tutuklanmıştı. Can Göktuğ Boz da Diyarbakır Cezaevi Kampüsü Yüksek Güvenlikli Cezaevine konuldu.

DİĞER HABERLER
maksibet giriş maksibet film hd izle film izle film hd izle şutbet giriş şutbet oslobet giriş oslobet betmoris giriş betmoris elexusbet giriş favorislot elexusbet giriş