Van Haber
Özgün ve tarafsız haberin adresi

Ayhan Bilgen, “Yolcu yolunda gerek” deyip HDP’den istifa etti

Eski HDP milletvekili ve Eski Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen, Halkların Demokratik Partisi’nden (HDP) istifa ettiğini duyurdu.

84

Bilgen, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Yolcu yolunda gerek! Uyarı ve eleştirilerimde yanılmayı umuyor, barış ve demokrasi için iyi niyetle, özveriyle mücadele eden herkese başarılar diliyorum” dedi.

Bilgen, HDP Genel Merkezi’ne gönderdiği istifa mektubunda şu ifadeleri kullandı:

“Yolcu yolunda gerek ! Uyarı ve eleştirilerimde yanılmayı umuyor, barış ve demokrasi için iyi niyetle, özveriyle mücadele eden herkese başarılar diliyorum” başlığıyla yayınladığı dilekçede şu ifadeler yer aldı:

“Bireysel beklentilerle değil toplumsal kaygılarla 2007 yılında Bir Umut adaylığı ile başlayan siyasi birlikteliğimiz yeni toplumsal kaygılarla sonlandırıyorum” dedi.

Toplumsal eşitlik, özgürlük ve barış mücadelesinin farklı platformlarda yürütülmesine dair duyduğum ihtiyaç parti kurullarına ilettiğim gibi kamuoyu ile de paylaştım.

Birlikte çalışırken hangi ilke ve etik değerleri gözettiysem ayrılırken de aynı hassasiyeti göstereceğimi herkesin bilmesini istiyor, HDP üyeliğinden istifa ediyorum.

HDP’li gibi gözüken isimler tarafından sosyal medyada yürütülen iftira, hakaret ve karalama kampanyasının yapacağınız açıklamayla son bulmasını umuyorum.”

DİĞER HABERLER
maksibet giriş maksibet film hd izle film izle film hd izle şutbet giriş şutbet oslobet giriş oslobet betmoris giriş betmoris elexusbet giriş favorislot elexusbet giriş