Van Haber
Özgün ve tarafsız haberin adresi

Bahçeli: Türkiye ekonomisinde olağanüstü hiçbir şey yoktur

"Türkiye'nin büyüyen, güçlenen ve zenginleşen bir ülke olduğunu" belirten MHP lideri Devlet Bahçeli "Dönemsel sorunlar geçicidir, kısa süre sonra her şey eskisinden daha iyi olacaktır" dedi.

56

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ekonomiye ilişkin açıklamalarda bulundu. Bahçeli “ekonomik OHAL” için “Ekonomideki konjoktürel gelişmeleri ve isabetli politika tercihlerini çarpıtıp OHAL’den bahsetmek gafilliktir, şuursuzluktur” dedi. “Yükselen, toparlanan ve dengeye gelen Türkiye ekonomisinde olağanüstü hiçbir şey yoktur” ifadesini kullandı.

‘DÖNEMSEL SORUNLAR GEÇİCİ’

“Türkiye’nin büyüyen, güçlenen ve zenginleşen bir ülke olduğunu” belirten Bahçeli “Dönemsel sorunlar geçicidir, kısa süre sonra her şey eskisinden daha iyi olacaktır” dedi. Bahçeli, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda da “Kılıçdaroğlu’nun adaylık çabası beyhude çünkü bu sakil zihniyet karar ve irade haysiyetini çoktan yabancı güçlere devretmiştir. Zillet ittifakının ruhu ve ruhsatı Türkiye düşmanlarının eline geçmiştir” ifadesini kullandı.

‘ADAYLIK KARMAŞASI TAKTİK BİR SİYASET KURNAZLIĞI’

“Maalesef Türkiye aylardır, zillet ittifakının meçhul ve müphem ‘Cumhurbaşkanı adayı’ üzerinde devam edegelen fuzuli tartışmalarla meşgul edilmektedir” diyen Bahçeli şöyle devam etti: “Sivriltilmeye çalışılan sipariş isimler etrafında yoğunlaşan adaylık karmaşasının esasen taktik bir siyaset kurnazlığı olduğu da gözümüzden kaçmamaktır. Buna rağmen zillet ittifakının cumhurbaşkanı adayını belirlemeye, CHP Genel Başkanı’nın iddia ve ifade ettiğinin aksine, ittifakı oluşturan partilerin genel başkanlarının mezun olmadığı açıktır. Hala ve henüz zillet partilerinin sırtını yasladıkları efendilerinden bir aday işareti alamadıkları ortadadır.”

DİĞER HABERLER
maksibet giriş maksibet film hd izle film izle film hd izle şutbet giriş şutbet oslobet giriş oslobet betmoris giriş betmoris elexusbet giriş favorislot elexusbet giriş