Van Haber
Özgün ve tarafsız haberin adresi

Demirtaş: Tecavüzcüler dışarı salındı, hasta tutuklu ve hükümlülerin ise her gün cenazesi çıkıyor

Edirne Cezaevi'nde 4 Kasım 2016’dan bu yana tutuklu olan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, cezaevlerindeki ölümlere değinerek, "Sözde yargı paketleri yoluyla ne kadar mafya, tecavüzcü varsa dışarı salındı. Hasta tutuklu ve hükümlülerin ise her gün cenazesi çıkıyor, cezası bitenlerin infazları sudan sebeplerle yakılıyor." değerlendirmesini yaptı.

31

Edirne Cezaevi’nde 4 Kasım 2016’dan bu yanadır tutuklu bulunan eski Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, cezaevlerindeki ölümlere dikkat çekerek, “Sözde yargı paketleri yoluyla ne kadar mafya, tecavüzcü varsa dışarı salındı. Hasta tutuklu ve hükümlülerin ise her gün cenazesi çıkıyor, cezası bitenlerin infazları sudan sebeplerle yakılıyor.” değerlendirmesini yaptı.

Avukatları aracılığıyla sosyal medya hesabından açıklama yapan Demirtaş şu ifadeleri kullandı: “Sözde yargı paketleri yoluyla ne kadar mafya, tecavüzcü varsa dışarı salındı. Hasta tutuklu ve hükümlülerin ise her gün cenazesi çıkıyor, cezası bitenlerin infazları sudan sebeplerle yakılıyor. Unutmayacağımız o kadar şey birikti ki… Adalet bir gün herkese lazım olacak. Cezaevlerinden cenazesi çıkan tutsaklara Allah’tan rahmet, yakınlarına ve halkımıza başsağlığı ve sabır diliyorum. Adalet ve özgürlük mücadelemizi sürdürme kararlılığımızı arttıracaklar.”

DİĞER HABERLER
maksibet giriş maksibet film hd izle film izle film hd izle şutbet giriş şutbet oslobet giriş oslobet betmoris giriş betmoris elexusbet giriş favorislot elexusbet giriş