Van Haber
Özgün ve tarafsız haberin adresi

Cep telefonu bataryası elinde bomba gibi patladı

Şans eseri patlamadan önce müşterinin bataryayı yere atması üzerine kendisine zarar gelmezken, işletme içerisinde kısa süreli panik yaşandı.

54

Rize’de cep telefonu tamircisinin ikazına uymayan şahsın elinde cep telefonu bataryası patladı.
Olay merkez Tophane mahallesi üzerinde bir cep telefonu tamircisinde meydana geldi. Elindeki telefonun bataryasını değiştiren işletme sahibi Gökhan Akyıldız, müşterinin ısrarı üzerine telefondan çıkardığı bataryayı kendisine verdi.

BİR ANDA PATLADI

İHA’nın aktardığına göre bu esnada müşterinin telefonuna ekran bandı takmasını istemesi üzerine işletme sahibi Akyıldız çalışma masasına yöneldi ve bu sırada dükkan içerisinde olan oldu. Telefondan çıkarılan şişerek deforme olmuş batarya bir anda patladı.

Şans eseri patlamadan önce müşterinin bataryayı yere atması üzerine kendisine zarar gelmezken, işletme içerisinde kısa süreli panik yaşandı.

“UYARDIM AMA DİNLEMEDİ”

Telefonun bataryasını değiştikten sonra müşteriyi uyardığını ancak müşterinin ikazlara aldırış etmeden deforme edilmiş bataryayla oynaması üzerine bataryanın patladığını dile getiren işletme sahibi Gökhan Akyıldız şunları söyledi:

“Telefonunun bataryası şişmişti ve birinin tavsiyesi üzerine geldi. Bataryayı temiz ve sağlam şekilde söktüm ama batarya patlama aşamasına gelmişti. Yeni bataryayı taktım, müşteri geldi ve telefonunu teslim ettim. Eski bataryayı vermek istemedim. Müşteriye ‘Batarya şişmiş patlayacak, geri dönüşüme falan veriyim’ dedim. Müşteri ısrarla ‘Batarya benimdir ver’ dedi. Bende vermek zorunda kaldım.

Verdiğimde uyardım kendisini yani ‘Bu patlamak üzere dikkat et’ dedim. Dinlemedi beni baktım uğraşıyor tekrardan uyardım. ‘Tamam abi uğraşmayacağım, sıkıntı yok’ dedi. Oradan telefonuna kırılmaz cam takmamı istedi. Geçtim yerime; camı takıyorum, oraya verdim kendimi. Şişmiş bataryayı hamur gibi yoğurmaya başladı.”

DİĞER HABERLER
maksibet giriş maksibet film hd izle film izle film hd izle şutbet giriş şutbet oslobet giriş oslobet betmoris giriş betmoris elexusbet giriş favorislot elexusbet giriş