Van Haber
Özgün ve tarafsız haberin adresi

İçişleri Bakanlığı İBB’ye yönelik özel teftiş başlattı

İçişleri Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesinde işbaşı yaptırılan bazı çalışanların "terör örgütleriyle iltisaklı" olduğu iddiasıyla özel teftiş başlattı.

71
İçişleri Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesinde (İBB) işbaşı yaptırılan bazı çalışanların, “terör örgütleriyle iltisaklı/irtibatlı” oldukları suçlamasıyla özel teftiş başlatıldığını duyurdu.
İçişleri Bakanlığı’ndan konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle: “İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bağlı kuruluşları ve şirketlerinde işbaşı yaptırılan personelden; 455’inin PKK/KCK,  80’inin DHKP-C, 20’sinin MLKP, 2’sinin MKP,  ayrıca bazılarının FETÖ ve diğer terör örgütleriyle iltisaklı/irtibatlı olduğu yönünde ihbar, şikayet ve elde edilen tespitler üzerine, konunun tüm yönleriyle soruşturulması için Bakanlığımızca özel teftiş başlatılmıştır.”
‘86 BİN İBB ÇALIŞANIMIZ ZAN ALTINDA BIRAKILDI’
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, özel teftiş ile ilgili açıklama yaptı. 86 bin İBB çalışanının zan altında bırakıldığı belirtilen açıklamada “‘Terör bağlantılı’ kişiler ortada gezip, kamu kurumlarında iş buluyorsa bu sorun İBB’nin değil, güvenlikten sorumlu İçişleri Bakanlığı’nındır. Devletin en önemli bakanlıkları, siyasi polemik yerine, elindeki bilgi ve belgeleri devletimizin kurumu İBB ile paylaşmalıdır” denildi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Türkiye, sosyal medyadan idare edilemez. İçişleri Bakanlığı konuyla ilgili 16 Aralık 2021 tarihli resmî yazımıza bilgi vermediği gibi bugün sosyal medyadan yaptığı açıklamayla 86 bin İBB çalışanımızı zan altında bırakmıştır. ‘Terör bağlantılı’ kişiler ortada gezip, kamu kurumlarında iş buluyorsa bu sorun İBB’nin değil, güvenlikten sorumlu İçişleri Bakanlığı’nındır. Devletin en önemli bakanlıkları, siyasi polemik yerine, elindeki bilgi ve belgeleri devletimizin kurumu İBB ile paylaşmalıdır.
31 Mart seçimleri öncesi ve sonrasında başlayan ve hâlâ devam eden hukuksuz ve devlet ciddiyeti ile örtüşmeyen bu hamleleri kamuoyu takdirine sunarız. Elbet Türkiye Cumhuriyeti hak ettiği şekilde idare edilecektir çünkü bu kudret milletimizde fazlasıyla mevcuttur.
İBB ve 86 bin çalışanı sonuna kadar hukuk önünde haklarını arayacaktır.”
DİĞER HABERLER
maksibet giriş maksibet film hd izle film izle film hd izle şutbet giriş şutbet oslobet giriş oslobet betmoris giriş betmoris elexusbet giriş favorislot elexusbet giriş