Van Haber
Özgün ve tarafsız haberin adresi

İstanbul’da HDP binasına silahlı saldırı:1 yaralı

İstanbul'da HDP Bahçelievler İlçe Örgütü binasına gelen saldırganların silah ve bıçakla saldırarak bir partiliyi yaradığı bildirildi.

116
İstanbul’da Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bahçelievler İlçe Örgütü binasına silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıyı düzenleyen iki kişinin, bir HDP’liyi yaraladığı bildirildi.
Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre HDP’nin Bahçelievler İlçe Örgütü binasına silahlı saldırı düzenleyen ve iki kişi olduğu belirtilen saldırganlar, daha sonra girdikleri ilçe binasında partili bir kişiyi bıçakla yaraladı.
Olay yerine gelen polis saldırganı gözaltına aldı. Çok sayıda vatandaş olay yerinde toplanırken, polis kitleye “Dağılın” uyarısında bulundu.
Olaya ilişkin Karşı Mahalle Twitter hesabından ise saldırganın Ekpa adlı fırına sığındığı ve “Sizi öldüreceğim” dediği yazıldı.
İstanbul’daki HDP binasına yönelik saldırının, HDP İzmir İl Örgütü binasında Deniz Poyraz’ın öldürüldüğü silahlı baskınla ilgili davadan bir gün önce gerçekleşmesi dikkat çekti. 17 Haziran 2021’deki saldırıyı gerçekleştiren Onur Gencer hakkında açılan dava yarın başlayacak.
DİĞER HABERLER
maksibet giriş maksibet film hd izle film izle film hd izle şutbet giriş şutbet oslobet giriş oslobet betmoris giriş betmoris elexusbet giriş favorislot elexusbet giriş