Van Haber
Özgün ve tarafsız haberin adresi

Forbes YouTube zenginlerini açıkladı: 2021’de en fazla kazanan YouTuber kim?

YouTube zenginleri belli oldu. Dünyaca ünlü iş dünyası dergisi Forbes, YouTube'da 2021 yılında en çok kazanan kanalın MrBeast olduğunu açıkladı. Listede ilk 10 sıradaki YouTuberlar toplam 300 milyon dolarlık gelir elde etti.

36

Dünyanın en fazla kazandıran sosyal medya uygulamalarından biri olan YouTube’da 2021 yılının en çok kazanan isimleri belli oldu. Ünlü iş dünyası dergisi Forbes, 2021 yılında YouTube’da en fazla kazanan kullanıcıları duyurdu. Peki, 2021 yılında en çok kazanan YouTube kanalı hangisi? Hangi YouTuber 2021 yılında ne kadar kazandı?

Forbes tarafından seçilen YouTube sayfalarından en çok kazananlar en çok izlenme sayılarını yakalayanları değil; marka ortaklıkları, sponsorluk anlaşmaları ve ürün satışları yoluyla başarılı bir şekilde para kazanabilenleri sıralıyor. Forbes’in raporunda dikkat çeken detaylardan birisi de, en fazla kazanan YouTube sayfalarının İngilizce yayın yapması. YouTube’da 2021 yılında içerik üreten kanalların üçte ikisi farklı dillerde yayınlar yapıyor. YouTube’da 2021 yılında en çok kazanan kanal ise Amerikalı Jimmy Donaldson’ın sahibi olduğu MrBeast kanalı oldu.

Öte yandan, Türkiye’de YouTuberların artık vergi ödemesine karar verildi.

İLK 10’DA HERHANGİ BİR TÜRK YOK: ZİRVE MRBEAST’İN

Forbes’in verilerine göre, YouTube’dan en çok kazananları sıraladığı listesinde bulunan ilk 10 YouTuber, 2021’de platformdan toplam 300 milyon dolar gelir elde etti. YouTube’dan 2021 yılında en fazla kazanan kanal MrBeast oldu. Jimmy Donaldson’ın yönetimindeki kanal toplam 54 milyon dolar kazandı. Birçok farklı içerik hazırlayan Jimmy Donaldson’ın kanalı 2021 yılında 10 milyardan fazla kişi tarafından izlendi. Donaldson, 2020 yılında listenin ikinci sırasında yer alıyordu.

YOUTUBE’DAN BOKSÖRLÜĞE: LİSTEYE YENİDEN GİRDİ

2020 yılında boksa yönelen ve birçok yıldız isime karşı dövüşen Jake Paul, 2021 yılında Forbes’in YouTube zenginleri arasında yeniden girdi. En son 2018 yılında 21.5 milyon dolarlık geliri ile lisetede yer alan Jake Paul, boks kariyerinde elde ettiği başarılarla yeniden gündem oldu ve YouTube sayfasını da kariyerine göre şekillendirdi. Geçmiş YouTube kariyerine göre daha az sıklıkla video paylaşan Paul, boks kariyerini pazarlamak için kanalına videolar yüklüyor. Jake Paul, bu sene elde ettiği 45 milyon dolarlık gelir ile listenin ikinci basamağında yer alıyor.

Öte yandan, Jake Paul’un kardeşi Logan Paul da Forbes’in hazırladığı listenin 9. basamağında yer alıyor. Logan Paul’un YouTube’dan 2021 yılında elde ettiği gelir ise 18 milyon dolara ulaştı.

ÇOCUK KANALLARI EN ÇOK KAZANANLAR ARASINDA

YouTube’da 2021 yılında en çok kazananlar arasında 2 tane çocuk kanalı yer alıyor. Listenin 6. sırasındaki Nastya, ailesiyle birlikte Rusya’dan ABD’ye göçtü. Nastya, 2021 yılında YouTube kanalındaki videolarının haklarını Spotter’a satarak ciddi bir gelir elde etti. Hayatını anlattığı kanalında yaklaşık olarak 87,5 milyon abonesi olan Nastya, 2021 yılında toplam 28 milyon dolar gelir elde etti. Nastya, Spotter’dan elde ettiği gelirin yanı sıra, son dönemlerin popüler yatırım araçlarından NFT’den de çeşitli gelirler elde etti.

Listedeki bir diğer çocuk kanalı ise Ryan’ın dünyası oldu. Ryan Kaji listeye 7. sıradan giriş yaptı. YouTube’a 4 yaşında oyuncakları inceleyerek ve onlarla oynayarak başlayan Ryan Kaji, şu an 10 yaşında ve 2021 yılında elde ettiği YouTube geliri 27 milyon dolara ulaştı. Ryan’ın şu an YouTube’da 31 milyon abonesi ve Target, Walmart gibi büyük oyuncak perakendecilerinde satılan büyük bir oyuncak serisi mevcut.

DİĞER HABERLER
maksibet giriş maksibet film hd izle film izle film hd izle şutbet giriş şutbet oslobet giriş oslobet betmoris giriş betmoris elexusbet giriş favorislot elexusbet giriş