Van Haber
Özgün ve tarafsız haberin adresi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan koronavirüse yakalandı

107

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’dan gelen son dakika haber gündemin ilk sırasına oturdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, koronavirüse yakalandı. Sosyal medya hesabından konuya ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, testinin pozitif çıktığını ve Omicron varyantı tespit edildiğini söyledi. Recep Tayyip Erdoğan, twitter hesabından şunları yazdı:
-Bugün hafif belirtiler üzerine eşimle birlikte yaptırdığımız COVID-19 testimizin sonucu pozitif çıktı. Omicron varyantı olduğunu öğrendiğimiz hastalığı hamdolsun hafif geçiriyoruz. Görevimizin başındayız. Çalışmalarımıza evde devam edeceğiz. Dualarınızı bekliyoruz. 

Emine Erdoğan da Covid 19 oldu 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan da sosyal medyadan “Anca beraber kanca beraber” diyerek Covid olduğunu duyurdu. Dua beklediklerini belirten Emine Erdoğan “Anca beraber, kanca beraber İnşallah en kısa sürede bu hastalığı Tayyip beyle birlikte atlatacağız. Dualarınızı bekliyoruz.” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son durumuna ilişkin olarak yaptığı açıklamada “Omicron varyantının hızla yayıldığı bu dönemde, hafif belirtiler üzerine Sn. Cumhurbaşkanımız ve değerli eşleri Emine Erdoğan için yapılan Covid-19 testi pozitif çıktı. Sağlık durumları çalışmalarını aksatmayacak kadar iyi. Kendilerine tekrar geçmiş olsun dileklerimizi sunuyorum.” dedi.

Zonguldak programını iptal etmişti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplu açılış töreni için Zonguldak ziyaretini iptal etmiş, video konferans yöntemiyle bağlanmıştı. Erdoğan, konuşmasında “Bugün de soğuk algınlığı sebebiyle gelemedik. Kısmet değilmiş. Canlı bağlantıyla da olsa açılışımızı gerçekleştirmek istedik.” ifadelerini kullanmıştı.

Önümüzdeki haftanın programları ertelendi
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın planlanan pek çok programı da iptal edilmiş oldu. Pazartesi günü gerçekleştirilecek olan AK Parti MYK toplantısı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koronavirüse yakalanması nedeniyle bir sonraki haftaya ertelendi. Cumhurbaşkanı en son perşembe günü Ukrayna ziyaretinde bulunmuştu.

DİĞER HABERLER
maksibet giriş maksibet film hd izle film izle film hd izle şutbet giriş şutbet oslobet giriş oslobet betmoris giriş betmoris elexusbet giriş favorislot elexusbet giriş