Van Haber
Özgün ve tarafsız haberin adresi

Putin ile Macron görüşmesindeki uzun masanın nedeni ortaya çıktı

Putin ile Macron görüşmesinde “uzun masa kullanılmasının nedeninin Macron’un Rusya’da test yaptırmaması” olduğu iddia edildi.

195

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un tartışma konusu olan masası ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.

Reuters’in Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un yönetiminde görevli iki üst düzey kaynağa dayandırdığı habere göre, uzun masa kullanımının nedeni Rus PCR testi.

Haberde, Fransız liderin Rus yeni tip coronavirüs (Covid-19) testine girmeyi reddettiği açıklandı.

Kaynaklar ajansa, sağlık ve güvenlik protokolünü reddetmesinin ardından Macron’un Putin’den sosyal olarak uzak durması gerektiğini söyledi.

Bir ucunda Macron’un, diğer ucunda Putin’in oturduğu son derece uzun Kremlin masası, sosyal medyada tartışma konusu olmuştu.

Bazı yorumcular düzenlemenin siyasi bir açıklama olduğunu öne sürerken, şimdi masa düzeninin Macron’un Rus doktorlar tarafından test edilme konusundaki isteksizliğinin bir sonucu olduğu iddia ediliyor.

Yaklaşık altı saatlik görüşmeleri sırasında Macron ve Putin, Ukrayna’daki krizi tartıştı ve Macron, Putin’in durumun tırmanmayacağına dair garantisini aldığını açıkladı.

DİĞER HABERLER
maksibet giriş maksibet film hd izle film izle film hd izle şutbet giriş şutbet oslobet giriş oslobet betmoris giriş betmoris elexusbet giriş favorislot elexusbet giriş