Van Haber
Özgün ve tarafsız haberin adresi

İsrail basını tarih verdi… Rusya’nın Ukrayna’yı işgal edecek!

İsrail'in Haaretz gazetesi, İBD'nin İsrail', Rusya'nın Ukrayna'yı en erken salı günü işgal edebileceği bilgisi verdiğini yazdı.

243

Ukrayna krizi sürerken, İsrail basınında ABD’nin bu konuda uyarıda bulunduğuna dair haber dikkat çekti. Haaretz gazetesinde, Washington’ın İsrail’e, Rusya’nın Ukrayna’yı en erken salı günü işgal bilgisini paylaştığı yönünde haber yer aldı. İsrailli havayolu şirketlerinin binlerce İsrailliye tahliye uçuşları sunduğu aktarıldı.

Yedioth Ahranoth gazetesi, internet sitesinde, İsrail’in, Washington’dan aldığı bildirimlere göre, Ukrayna’daki vatandaşlarını tahliye için çarşambaya kadar zamanı olduğunu hesapladığını duyurdu.

İsrail Başbakanı Naftali Bennett’in ilgili kurumlardan en kısa sürede olabildiğince İsrailliyi Ukrayna’dan çıkartılmasını talep ettiği belirtildi.

Dışişleri Bakanlığının Ukrayna’da 15 bin kadar İsrail vatandaşı bulunduğunu bunlardan 4 bin 500 kadarının internet ortamındaki tahliye bilgi formunu doldurduğu paylaşıldı.

İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid’in Kiev’deki Büyükelçi ile görüştüğü ve gerekli desteği sağlayacağı açıklanırken, Ukrayna’daki Yahudi nüfustan İsrail’e kesin göç taleplerinde artışın beklendiği değerlendirildi.

DİĞER HABERLER
maksibet giriş maksibet film hd izle film izle film hd izle şutbet giriş şutbet oslobet giriş oslobet betmoris giriş betmoris elexusbet giriş favorislot elexusbet giriş