Van Haber
Özgün ve tarafsız haberin adresi

Öğrencileri için ‘Doğuda temizlik nedir bilmeyen çocuklar’ diyen öğretmene soruşturma

Muş’ta görevli öğretmen hakkında öğrencilerini 'kokuyor' diyerek ‘aşağıladığı’ gerekçesiyle soruşturma açıldı.

81

Muş’un Bulanık İlçesinde görev yapan öğretmen Hafize Dal hakkında sosyal medya hesabında Kürt öğrencilere yönelik paylaştığı ırkçı mesajların ardından soruşturma açıldı. Öğretmenin, Kürt öğrencilere yönelik sosyal medya mesajları büyük tepki toplamıştı.

Fen Bilgisi Öğretmeni Dal’ın paylaşımları nedeniyle Valilik izniyle Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmen hakkında soruşturma başlatmıştı.

Öğretmen paylaşımında “Bende tertemiz mis gibi çocuklarla ders yapmak istiyorum. Doğuda temizlik nedir bilmeyen çocuklar içerisinde hastalıklarla boğuşmak istemiyorum… Öğretmene değer verilmeyen bu ülkede öğretmen olduğum için çok pişmanım… 4 sene bu hataya mahkum edilmek istemiyorum…” ifadelerini kullanmıştı.

Dal’ın sosyal medya hesabında eğitim verdiği öğrencileriyle ilgili yaptığı bu paylaşımlar nedeniyle Bulanık Cumhuriyet Başsavcılığı da bugün öğretmen hakkında “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan soruşturma açtı.

Muş Valiliği de dün yaptığı açıklamada, sözleşmeli statüsünde olan söz konusu öğretmenin tedbiren sözleşmesinin askıya alınmasına yönelik işleme başlandığını duyurmuştu.

DİĞER HABERLER
maksibet giriş maksibet film hd izle film izle film hd izle şutbet giriş şutbet oslobet giriş oslobet betmoris giriş betmoris elexusbet giriş favorislot elexusbet giriş