Van Haber
Özgün ve tarafsız haberin adresi

ABD’den Rusya’yı kızdıracak adım! Ukrayna’ya füze sistemi ve cephanelik…

47

ABD Başkanı Joe Biden, yaptığı yazılı açıklamada, Ukrayna Devlet Başkanı Vlodomir Zelenskiy ile bir telefon görüşmesi yaptığını ve Rusya ile devam eden savaşı ele aldıklarını kaydetti.

Görüşmede ABD’nin Ukrayna’ya yardımlarını sürdüreceğini dile getirdiğini belirten Biden, “Zelenskiy’i ABD’nin Ukrayna’ya 1 milyar dolar daha güvenlik yardımı yapacağı konusunda bilgilendirdim. Bu yardımlar arasında ağır silahlar, kıyı savunma silahlarının yanı sıra Ukrayna’nın Donbas’taki savunma operasyonları için gerekli gelişmiş füze sistemleri için cephanelikler yer alacak” ifadesini kullandı.

225 milyon dolarlık ek insani yardım
Biden, ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin’in Brüksel’deki NATO savunma bakanları toplantısındaki Ukrayna’ya uluslararası desteğin artırılmasına yönelik çabalarının da ele alındığını aktardı.

ABD’nin savaş mağduru Ukraynalılara yönelik yardım sözünü de yinelediğini kaydeden Biden, “Ukrayna içindeki insanlara yardım için 225 milyon dolarlık ek insani yardım duyuruyorum. Bunun içinde güvenli içme suyu, tıbbi ihtiyaçlar, sağlık malzemeleri, gıda, barınma ve insanların temel ihtiyaçlarını karşılaması için nakit paralar olacak” ifadesini kullandı.

DİĞER HABERLER
maksibet giriş maksibet film hd izle film izle film hd izle şutbet giriş şutbet oslobet giriş oslobet betmoris giriş betmoris elexusbet giriş favorislot elexusbet giriş