Van Haber
Özgün ve tarafsız haberin adresi

Erdoğan’dan Rojava’ya kara saldırısı tehdidi

11
AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin savaş uçaklarıyla bombaladığı Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik kara saldırıları tehdidinde bulundu.
AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Katar ziyareti sonrası beraberinde götürdüğü gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik saldırıların devam edeceğini ve kara saldırıları tehditlerinde bulunan Erdoğan, “Burada ne kadarlık bir güç Kara Kuvvetlerinden de buna katılması gerekir; bunu da zaten ilgili birimlerimiz, Savunma Bakanlığımız, Genelkurmayımız birlikte kararını verirler; istişaremizi yaparız, ondan sonra da adımlarımızı buna göre atarız” dedi.
ÇELİŞKİLİ AÇIKLAMALAR
Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve Rusya’ya işaret ederek “Zaten burada varlık gösteren ülkelerle de biz diplomatik ilişkilerimizi yaparak adımlarımızı ona göre attık ve atıyoruz” diyen Erdoğan, bir gazetecinin sorusu üzerine bu kez, “Biz bu operasyonla ilgili ne Sayın Biden’la (ABD Başkanı Joe Biden) ne Sayın Putin’le (Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin) herhangi bir görüşme yapmış değiliz. Fakat bizim her an bu bölgede bu tür şeyleri yapabileceğimizi zaten Sayın Biden da sayın Putin de biliyor” ifadelerinde bulundu.
DİĞER HABERLER
maksibet giriş maksibet film hd izle film izle film hd izle şutbet giriş şutbet oslobet giriş oslobet betmoris giriş betmoris elexusbet giriş favorislot elexusbet giriş