Van Haber
Özgün ve tarafsız haberin adresi

Bakan Bilgin’den milyonları ilgilendiren kritik EYT açıklaması SGK kayıtları kayıp mı?

160

Milyonlarca Vatandaşın beklediği EYT ile ilgili son hazırlıklar devam ediyor. Emeklilikte yaşa takılanlar için yapılan çalışmada yaş şartını kaldıran ve 1999 düzenlemesi öncesi hakları sigortalıya sağlayacak formül üzerinde yoğunlaşıldı. 

Bu doğrultuda çalışmalar devam ederken ise Bir çok EYT’linin SGK kayıtlarının kayıp olduğu iddiası gündeme bomba gibi düştü. 

Peki, 8 Eylül 1999 öncesi işe girenlerin SGK kayıtlarının kayıp mı? Bakan Bilgin’in TBMM de yaptığı açıklama dikkat çekti. 

TBMM’de yaptığı açıklamalarda SGK kayıtlarına da değinen Bakan Bilgin, şu ifadeleri kullandı. “EYT, 99 8 Eylül öncesi işe girenleri kapsıyor. Bu dönemde ne yazık ki dijital kayıt sistemi yok. Biz bütün bunları organize etmeye çalışıyoruz. Bütün bu çalışmaları tamamladığımız zaman, gerçek boyutları ortaya çıktığı zaman bunu paylaşacağız. En kapsamlı düzenlemeyi yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bugün yaş şartı olmasaydı, Haziran ayına göre kaç kişi emekli olabilirdi? Bir milyon 500 bin-600 bin. Bütün verileri alıp gerçekçi bir çalışma yapmamız lazım” 

maksibet giriş maksibet film hd izle film izle film hd izle şutbet giriş şutbet oslobet giriş oslobet betmoris giriş betmoris elexusbet giriş favorislot elexusbet giriş