Van Haber
Özgün ve tarafsız haberin adresi

Adıyaman’da cesetler sokaklarda, hiç gidilmeyen enkazlar var

0

Bölgede bizzat arama kurtarma çalışmalarında yer alan serbest gazeteci hem de Munzur Arama Kurtarma Derneği üyesi Duygu Kıt, ilk gün Adıyaman’da müdahalede bulunanlardan.

Adıyaman merkezde, Sakarya Caddesi’nde bulunan Kıt bölgede şebeke sorunu olduğunu, iletişim kurmakta zorlandıklarını, önce Aslan Apartmanı, ardından da Demir Apartmanı‘nda 40 saatten beri çalıştıklarını aktarıyor. Kıt, bölgede yaşadıklarını şöyle anlatıyor:

“İlk gün geldik buraya. Burada ciddi bir ekipman ve ekip sıkıntısı var. Arama kurtarma ekipleri dün seyrek olsa da bugün daha artarak gelmeye başladı. İnsanlar için herhangi bir barınma ya da yiyeceğe ulaşma imkanı yok. Bugün sabah sadece kahvaltı dağıtıldı. İnsanlar kendi arasında çorba pişirip getiriyor. Dışarıda bekleyen cesetler var, alamıyorlar. Öncelik canlıları çıkarmak olduğu için ama sokakta cesetler bekliyor. Burada durum çok kötü.”

Munzur Arama Kurtarma Derneği üyeleri ve AFAD arama kurtarma gönüllüleri olarak bölgeye ilk kendilerinin geldiğini ve depremin ilk günü saat 15.00 civarında bölgeye intikal ettiklerini aktaran Kıt, “Biz sabah 06.00 gibi yola çıktık. Malatya yolu kapalı olduğu için bizi Siverek Ergani yolu üzerinden çevirdiler. O yüzden gelmemiz altı saati buldu. Gelir gelmez enkaza gittik. Merkezdeki köylere gidilebilmiş. Ancak diğerleriyle ilgili bilgim yok” diyor.

 

DİĞER HABERLER
maksibet giriş maksibet film hd izle film izle film hd izle şutbet giriş şutbet oslobet giriş oslobet betmoris giriş betmoris elexusbet giriş favorislot elexusbet giriş