Van Haber
Özgün ve tarafsız haberin adresi

Özgür Özel, 3 milyon takipçili hesabından Kurultayda alması gereken oy kadar bile RT alamadı

3

Özgür Özel CHP Genel Başkan adaylığını açıkladı. Ardından da sosyal medya hesabından peş peşe paylaşımlarla adaylığını duyurmaya ve destek bulmaya çalıştı. Ancak Özgür Özel’in 3 milyon takipçili Twitter/X hesabından yaptığı paylaşımların en fazla 500 civarında RT’lenmesi kurultay süreci için Özel yanlılarının morallerini bozdu. 

CHP Kurultayında 1200 delege ile birlikte Milletvekilleri, Parti Meclis Üyeleri, Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri de doğal delege olarak oy kullanacak. İstanbul’un 196 seçilmiş delegesine karşı Ankara’da 72, İzmir’de 56, Bursa’da 40, Adana ve Konya illerinde 30’ar kurultay delegesi var. 

Özgür Özel’in Genel Başkanlık için yaklaşık 1300 delegeden en az yarısının oyunu alması gerekiyor. Ancak Özel’in ve Özel’i destekleyen milletvekillerin adaylık sonrası yaptıkları paylaşımlara gelen destek moralleri bozdu. Twitter’da 3 milyonu aşkın takipçisi olan Özel’in adaylık paylaşımlarına en yüksek 500 civarında RT desteği geldi.

Genel Başkanlık yarışında Özgür Özel’e destek veren Ali Mahir Başarır ve Selin Sayek Böke gibi isimlerin Özgür Özel tarafından da RT edilen paylaşımlarına destek ise çok çok daha az oldu. 

DİĞER HABERLER
maksibet giriş maksibet film hd izle film izle film hd izle şutbet giriş şutbet oslobet giriş oslobet betmoris giriş betmoris elexusbet giriş favorislot elexusbet giriş