Van Haber
Özgün ve tarafsız haberin adresi

Selçuk Mızraklı: Zulmün artsın ki zevalin çabuk geçsin

247

ÖZGÜR ÜLKE- Cezaevi’nde tutuklu bulunan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı, bir mektup yayınladı. İktidarın, kendisine biat etmeyenleri hain ilan ettiğini belirten Mızraklı, “İtaat etmeyeceğimizi bir kez daha haykırıyoruz” dedi.

Yerine kayyım atanarak tutuklanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı, tutukluğunun 200’üncü gününde bir mektup yazdı. “Zulmün artsın ki zevalin çabuk geçsin” başlıklı mektupta Mızraklı, “Cezaevinde olmamdan kaynaklı bir pişmanlık veya bir ah çekme var mı deseler, ‘Asla’ derim” ifadelerini kullandı.

‘Bedel Ödeyeceğimizi Biliyorduk’

Mızraklı, ‘dini söylemleri dillerine pelesenk edenlerin, adaleti sadece kendilerine hak görmelerinden ötürü’ cezaevinde olduğunu ifade etti. Mızraklı, “Bizler hak ve adalet arayışçıları olarak bu ülkede eşitlik ve özgürlük mücadelesi veren herkesin, susturulmak isteneceğini ve yürüttükleri bu mücadeleden kaynaklı büyük bedeller ödeneceğini biliyorduk” dedi.

Hukukun temelinde eşitlik ve masumiyet karinesinin yattığını vurgulayan Mızraklı, “Günümüzde yaşadığımız ülkede tam tersi yaşanmaktadır. Masa başında düzenlenen ve birileri tarafından oluşturulan iftiralar ile dava açılmakta ve bu açılan davalarda suçsuz olduğumuzu kanıtlanmamız istenmektedir. Fakat bin yıllardan beridir kim suçlamada bulunmuş ve iftira atmış ise asıl o kişiler bu iddialarını kanıtlamak zorundadır. Bizde ise tam tersi bir durum mevcuttur” ifadelerini kullandı.

Mızraklı, iktidarın sanki kendisi hep muhalefetteymiş gibi söylemlerini devam ettirdiğini söyledi ve, “18 yıldır iktidarda olan, kanunları değiştiren, yeni sistemi, tek adam rejimini kalıcı hale getirmeye çalışan kesimler timsah gözyaşları ile iktidarlarını perçinleştirmeye çalışmaktadırlar. Kendilerine biat etmeyen, en ufak bir muhalefet bile gösteren kesimleri hain ilan ettiler. Neredeyse toplumun yüzde altmışı onların gözünde haindir” dedi.

‘Gerçeklikten Uzak İftiralara Karşı Savunma İstediler’

Tüm yaşamın kıskaca alınmaya çalışıldığı bir dönemde, yerel yönetimlerin halkın nefes alma boruları olması için bu göreve talip olduklarını belirten Mızraklı, “Tüm bunlar muktedirleri kızdırmış olacak ki, iftiralar ve iftiracılardan oluşan bir toplulukla, hak ve adaletten tavır alan tüm kesimleri sindirmeye, iftiralar atarak tutuklamaya ve görevden almaya başladılar. Bizlere atılan iftiralar o kadar gerçeklikten uzak olmasına rağmen bizlerden savunma istediler. Görsel bir tiyatro ile bu yalan kampanyasını taçlandırmak istediler” diye yazdı.

‘Birkaç 200 Gün Daha Cezaevinde Kalabiliriz’

“Bizler, bu 200 günlük tutukluluktan pişman olmadık. Olmayacağız da. Zulmü önlemek için tüm bedelleri ödemek ise boynumuzun borcudur” diyen Mızraklı, “200 gündür cezaevindeyiz, belki birkaç 200 gün daha cezaevinde kalabiliriz. Buradan korkmadığımızı ve itaat etmeyeceğimizi bir kez daha haykırıyoruz” ifadelerini kullandı.

DİĞER HABERLER
maksibet giriş maksibet film hd izle film izle film hd izle şutbet giriş şutbet oslobet giriş oslobet betmoris giriş betmoris elexusbet giriş favorislot elexusbet giriş