Van Haber
Özgün ve tarafsız haberin adresi

AKP’li Kurtulmuş’tan MHP’nın ‘Tek başına iktidar’ çıkışına ilişkin açıklama

326

özgür ülke- Semih Yalçın’ın Bahçeli’nin ‘Üç Hilal’in tek başına iktidarı artık bir zorunluluktur’ sözlerini paylaması gündem olmuştu.

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, MHP Genel Başkan Yardımsıcı Semih Yalçın’ın Devlet Bahçeli’nin “Kararsızlığın, inançsızlığın, gecikmenin ve tembelliğin başarısızlığı hazırlayan unsurlar olduğu şüphesizdir. Üç Hilal’in tek başına iktidarı artık bir zorunluluktur, ihtiyaçtır ve geleceğin lider ülke idealinin gerçekleşmesi buna bağlıdır” dediğini aktardığı tweetleri hakkında konuştu.

Numan Kurtulmuş, gazeteci Mehmet Fatih Ersoy’un Instagram canlı yayınında MHP Genel Başkan Yardımsıcı Semih Yalçın’ın erken seçim tartışmalarına hız kazandıran açıklamalarıa ilişkin değerlendirmede bulundu.

‘MHP SON DERECE AÇIK BİR ŞEKİLDE KOŞULSUZ DESTEK VERİYOR’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın açıklamalarının sorulması üzerine Kurtulmuş, şu yanıtı verdi:

“Sayın Semih Yalçın’ın tweetleri -sonradan ifade edildi zannediyorum- Sayın Bahçeli’nin daha önceki yıllarda söylediği sözlerden alınmış bir takım pasajlar. Onları tweetinden bir şekilde paylaştı. Buradan başka bir mana çıkarılmasının lüzumsuz ve anlamsız olduğunu ifade eden yeni bir tweet Sayın Yalçın atmış oldu.

Başından beri bizim söylediğimiz, MHP ve AK Parti, Cumhur İttifakı’yla tek parti olmadı. AK Parti ve MHP kendi siyasi kimlikleriyle var olan iki partidir ama Cumhur İttifakı ilk andan itibaren sorunsuz ve gerçekten yapıcı. Burada Sayın Bahçeli’nin ve MHP’nin ilk andan itibaren titizlikle verdikleri destekleri son derece anlamlı ve önemli buluyorum. Sorunsuz bir şekilde bugüne kadar devam etmiştir.

Tekraren şöyle bir tavrı kimse beklemesin. Buradan iki parti tek partiymiş gibi bir anlamın da yanlış olduğu kanaatindeyim. MHP’nin, AK Parti iktidarına, Sayın Cumhurbaşkanımıza verdiği destek açık ve nettir. Yani terörle mücadele, emperyalizme karşı verilen milli mücadele, Türkiye’nin yerli ve milli teknolojilerinin artırılması konusu gibi bütün milleti ilgilendiren ortak konularda MHP son derece açık bir şekilde koşulsuz bir destek veriyor. Sayın Semih Yalçın’ın da bu sözlerinin asla bir erken seçimle ilgisi yoktur. Çok kısa bir müddet önce Sayın Bahçeli de zaten ‘Türkiye’de erken seçim yoktur, vaktinde seçim yapılacaktır.”

CHP ELEŞTİRİSİ

Siyasetteki kutuplaşmaya değinen Kurtulmuş, salgın sürecinin başından bu yana bunun politik bir süreç olmadığını ve bütün Türkiye’yi ilgilendirdiğini söylediklerini belirterek, “Ancak özellikle CHP’deki bazı politik aktörler bu süreci bile politikleştirmeye çalıştılar ve çok anlamsız bazı tartışmaları Türkiye gündemine getirdiler. Diyanet İşleri Başkanı, Sayın Altun, Albayrak ve Bayraktar’a yapılan bir takım söylemler gibi. Bunlara da cevaplarımızı verdik. Bu süreç birbirimizi anlayarak konuşmamızı sağlayacak terbiye edici bir süreç” dedi.

DİĞER HABERLER
maksibet giriş maksibet film hd izle film izle film hd izle şutbet giriş şutbet oslobet giriş oslobet betmoris giriş betmoris elexusbet giriş favorislot elexusbet giriş