Van Haber
Özgün ve tarafsız haberin adresi

Bahçeli,Gökçek’in cenazesini engellemeye çalışan Kayseri’deki ülkü ocaklarını kapattırdı

405

ÖZGÜR ÜLKE- Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in cenazesine yönelik saldırıların ardından Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Turan görevden alındı. İldeki tüm ülkü ocaklarının ikinci bir emre kadar kapatıldığı belirtildi.

Serdar Turan konuyu sosyal medya hesabından şöyle duyurdu: “Kıymetli büyüğümüz Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin emriyle Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanlığı görevim sona ermiştir. Bundan sonra da bir ülkücü olarak liderimizin emrine olmaya devam edeceğim. Kamuoyuna duyurulur.”

ANAHTARLAR ALINDI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy’u arayarak kararını bildirdiği öğrenildi. Ardından Ersoy’un MHP İl Başkanı Serkan Tok ile birlikte Ülkü Ocakları binasına giderek Turan’a Bahçeli’nin kararını tebliğ ettiği ve binanın anahtarlarını teslim aldıkları belirtildi.

Gazetefersunde’de yer alan habere göre, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, “Liderimiz beni telefonla arayarak durumu bildirdi, İl Başkanımız Serkan Tok ile birlikte ocağımıza giderek Serdar Turan’a durumu tebliğ edip anahtarlarımızı teslim aldık. İl ocak ve bağlı bütün ocaklar liderimizin talimatıyla ikinci bir emre kadar kapalı kalacak. Tamamıyla liderimizin takdiridir.” dedi.

‘ÇIKARIP YAKARIZ’ DEMİŞLERDİ

Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Turan, ölüm orucu sonrası kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Grup Yorum Üyesi İbrahim Gökçek’in vefatının ardından cenazenin Kayseri’ye getirilmesi halinde izin vermeyeceklerini söylemiş, cenaze Kayseri’ye girdiği sırada ise bir grup Ülkü Ocakları üyesi, ‘Cenazeyi yakacaklarını’ söylemişti.

DİĞER HABERLER
maksibet giriş maksibet film hd izle film izle film hd izle şutbet giriş şutbet oslobet giriş oslobet betmoris giriş betmoris elexusbet giriş favorislot elexusbet giriş