Van Haber
Özgün ve tarafsız haberin adresi

Anket: Türkiye’nin ekonomik sorunlarını çözebilecek en iyi lider kim?

Türkiye, uzun yıllardır bir ekonomik kriz sarmalı içinde. Koronavirüs salgını ile birlikte bu kriz, katlanarak tırmanıyor. Bu süreçte AK Parti'den koparak DEVA Partisi'ni kuran Ali Babacan da, ekonomideki kötü gidişat üzerine yoğunlaşarak sorunların çözümünün "bir parmak şıklatması" kolaylığında olduğunu vadediyor.

2.099

İstanbul Ekonomi Araştırma, Türkiye’nin ekonomik sorunlarını çözebilecek en iyi lider kim araştırmasına imza attı.

Şirketin genel müdürü Can Selçuki, kişisel sosyal medya hesabından 17-18 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen tek soruluk bir anketin sonucunu paylaştı.

Ankete katılanların yüzde 39,7’si Türkiye’nin içinde bulunduğu krizin yarattığı ekonomik sorunları en iyi çözebilecek liderin Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu düşünüyor.

Vatandaşa, “Sizce yaşadığımız krizin yarattığı ekonomik sorunları hangi lider en iyi şekilde çözebilir?” sorusu yöneltilen ankette yer alan şıklar arasında şu siyasi liderlerin isimlerine yer verildi:

  • Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan
  • CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu
  • MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener
  • DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan
  • Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş
  • İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu
  • Ankara Büyükşehir Belediye Bakanı Mansur Yavaş

Ankete kaç kişinin katıldığı bilgisi paylaşılmazken, birinci sırada yer alan isim yüzde 39,7 oranıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan oldu. İkinci en çok oy alan seçenek ise yüzde 20,3 oranıyla “Hiçbiri” seçeneği oldu. Ankette seçenekler arasında Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun yer almaması dikkati çekiyor.

Selçuki’nin, “Önümüzdeki dönemi kimin ‘Hiçbiri’ olacağı belirleyecek” notuyla paylaştığı anketin sonuçları sırasıyla şöyle:

Erdoğan: Yüzde 39,7

Hiçbiri: Yüzde 20,3

İmamoğlu: Yüzde 9,7

Demirtaş: Yüzde 8,3

Kılıçdaroğlu: Yüzde 5,6

Akşener: Yüzde 4,6

Diğer: Yüzde 4,1

Bahçeli: Yüzde 3,0

Mansur Yavaş: Yüzde 2,4

Ali Babacan: Yüzde 2,3

DİĞER HABERLER
maksibet giriş maksibet film hd izle film izle film hd izle şutbet giriş şutbet oslobet giriş oslobet betmoris giriş betmoris elexusbet giriş favorislot elexusbet giriş