Van Haber
Özgün ve tarafsız haberin adresi

Abdulkadir Selvi kulisi! Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’na ‘CHP Genel Başkanlığı’nı unut’ dedi

37

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun CHP’nin başına geçip geçmeyeceği tartışmaları sürerken, Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Ekrem İmamoğlu’nun görüşmesini köşesine taşıdı. “İstanbul’da aslan gibi kükreyen Ekrem İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’nun yanında kuzu gibi oldu” düşüncesini dile getiren Selvi, şunları yazdı:

“Ekrem İmamoğlu’nun olağanüstü kurultay talepleri karşısında Kılıçdaroğlu, olağan kurultay sürecini başlatacağını söylemekle yetindi. Bu demektir ki: ‘Ekrem, senin belediye başkan adayı olmana ben karar vereceğim.'” 

Kılıçdaroğlu’nun İmamoğlu’na “Seni İstanbul’da tekrar aday göstereceğiz. Sen İstanbul’a dön. İstanbul’a odaklan. Bütün enerjinle İstanbul’u yerel seçimlere hazırla. İstanbul’u tekrar kazanalım” dediğini aktaran Selvi, “Bu kez de belediye seçimlerini alırız. Diğer başlıklara seçimden sonra bakarız. Sen şu anda İstanbul’u tekrar almaktan başka bir şeyle ilgilenme” dediğini aktardı. 

Selvi, “Kılıçdaroğlu ona CHP Genel Başkanlığı’nı unut mesajını vermiş. İmamoğlu’nun bir kazanımı olmuş. Ankara’dan, İstanbul’a tekrar aday gösterileceği güvencesini alarak dönmüş” ifadesini kullandı.

Abdulkadir Selvi’nin yazısını okumak için tıkla!

DİĞER HABERLER
maksibet giriş maksibet film hd izle film izle film hd izle şutbet giriş şutbet oslobet giriş oslobet betmoris giriş betmoris elexusbet giriş favorislot elexusbet giriş